Тютюн

Тютюн до кальяну Київ - види, різноманітність та особливості

Куріння кальяну увійшло в традицію і закріпилося в Україні порівняно недавно. Ще якихось п'ятнадцять років тому, придбати тютюн для кальяну було досить складно, так як його везли спеціально з арабських або європейських країн під замовлення.

Сьогодні, з вибором тютюну в нашій країні особливих проблем немає, і заправка до кальяну продається практично в кожному великому торговому центрі, супермаркеті або в інтернеті. Однак за останні кілька років продукції від різних брендів стало так багато, що недосвідчений або початківець кальянщик, побачивши різні тютюн для кальяну може зробити неправильний вибір, купивши абсолютно не те, що він хотів. Тому нижче викладена коротка класифікація видів тютюнів, а також ряд фактів про різні тютюнових сумішах.

Види тютюнової сировини

Сьогодні купити тютюн для кальяну у 95 відсотків випадків – це придбати класичний муассиль, або суміш тютюну з цукровим сиропом. Свою назву муассиль отримав від арабської назви меду, який спочатку використовувався замість патоки, проте в подальшому, настільки дороге і непрактичне сировину замінили сиропом, а назва залишилася.

Тютюн для кальяну від різних брендів мають у складі тютюновий лист одного з чотирьох сортів:

  • Вірджинія;
  • Берлі;
  • Орієнталь;
  • Меріленд.

Вірджинія – легкість смаку

Чотири п'ятих всіх сумішей складаються саме з першого сорту – Золотиста Вірджинія. Цей тютюн для кальяну не дуже міцний, має приємний аромат, а також може похвалитися досить високою жаростійкістю. Більшість відомих брендів, таких як Starbuzz, Fumari, AlFakher і інші виробники легких табаков використовують саме його в якості сировини.

Ключовою особливістю Вірджинії також називають сушку димом. За рахунок цього, тютюн для кальяну висихає значно швидше і не втрачає при цьому цукор зі свого складу. Нарізають переважно Вірджинію середньо, не залишаючи великі листя, щоб тютюн був максимально жаростійким.

Берлі – фортеця і насиченість

Берлі – другий за популярністю вид сировини. Практично будь тютюн для кальяну з домішкою Берлі може похвалитися високою міцністю, а також насиченістю смаку. За рахунок особливостей будови самого тютюнового листа Берлі, він вбирає просочення в кілька разів краще, ніж Вірджинія. Також такі суміші будуть більш терпкими, порівняно з традиційною Вірджинією. 
Сушиться лист Берлі природним шляхом, на повітрі. Це дозволяє тютюну насичуватися ароматом, однак при цьому він втрачає частину своєї жаростійкості, так що при забиванні тютюну містить листя Берлі, необхідно стежити за тим, щоб вугілля не обпалювали суміш. 
Сьогодні можна купити тютюн для кальяну Tangiers, який готують на основі листя сорту Берлі. Його обирають в основному досвідчені кальянщики, які цінують фортеця і насиченість диму ароматом.

Орієнтал – східна класика

Особливістю сорту Орієнтал вважається саме низький вміст нікотину. Також, суміші на основі цієї сировини відрізняються м'якістю і легкістю. 
Орієнтал в якості основи для суміші характерний для єгипетського чи турецького виробництва, так як цей вид тютюну виростає саме в цих двох країнах. Найбільш відомий бренд, що використовує саме цей сорт – Nakhla, так що купити кальянний тютюн з листом Орієнтал в якості основи можна прямо зараз на нашому сайті.

Меріленд – простота та універсальність

Сьогодні, придбати тютюн для кальяну у місті Київ з листя Меріленд досить проблематично. В основному, це сировина використовується як добавка до вже существующиммиксам, а також при створенні оригінальних смаків. Цей лист не має яскраво вираженим смаком, проте вважається досить легким, порівняно з Берлі. При цьому, він також добре вбирає просочення, насичуючись ароматом і віддаючи його в процесі куріння на всі 100 відсотків.

Тютюн до кальяну: величезний вибір в інтернет-магазині Світ Кальянів і Тютюну

Сьогодні купити тютюн для кальяну у Києві з будь-якими смаками від відомих брендів можна в інтернет-магазині Табакка - Світ Кальяну і Тютюну за найпривабливішими цінами. Досить зайти на сайт, відкрити каталог і вибрати бренд і аромат. Смачний дим, розслаблююча атмосфера і приємна компанія – це відмінний спосіб відпочити від суєти і відновити сили.