Як вибрати мундштук для кальяну?

Дата: 04.11.2020 Переглядів: 317 Коментарі : 0

Мундштук — це особливий наконечник, який надягає на кальянную трубку і значно спрощує процедуру втягування диму. Для використання в домашніх умовах, більшість кальянщиків вибирає практичні моделі з довговічного і якісного матеріалу (метал або дерево). За ними також досить легко доглядати. Для кафе або вечірки краще зупинити свій вибір на одноразовому варіанті з пластика. По-перше, вони яскраві, тому гості не зможуть їх переплутати. По-друге, вони гігієнічні.

Мундштук може з'єднуватися зі шлангом двома способами:

 • встановлюватися поверх або мати зовнішнє з'єднання;
 • завдяки спеціальному коннектор, який має різьблення або внутрішнє з'єднання.

Для особистого використання дуже важливо знати, як вибрати мундштук для кальяну. Ви повинні розуміти, що від цього аксесуара залежить ваша безпека і навіть здоров'я. Тому на покупку не варто економити.

Який мундштук для кальяну краще: різновиди

Мундштук

Виробники пропонують два варіанти:

 • трубка;
 • накінечник.

Трубка дозволяє швидко замінити ті наконечники, які були зношені. Їх створюють зі скла, дерева, металу або пластику.

Наконечники є індивідуальними аксесуарами, тому вважаються одноразовими. Але якщо ви часто проводите час за курінням кальяну, то можна замовити коннектор багаторазовий, який ви будете використовувати постійно.

Іноді мундштук роблять зігнутим. Зовнішній вигляд такого аксесуара незвичайний, але доглядати за ним може бути непросто. Промивати наконечник такого типу набагато складніше, ніж класичний. А погано очищений мундштук може сильно зіпсувати весь процес куріння, так як на ньому залишаються мікрочастинки минулих тютюнових сумішей. Якщо вам все-таки подобається вигнута модель, то краще зупинити свій вибір на варіанті з латуні, бурштину або цинку.

Як вибрати мундштук: особливості всіх матеріалів

По-перше, є мундштуки зі спеціальною капсулою з гелієм. Вони дозволяють значно пом'якшити димової потік, щоб повністю розкрити аромат суміші, зробити його яскравішим і насиченим. Вироби зазвичай створюють зі скла або прозорого пластика, але існують алюмінієві варіанти. Перед використанням наконечник необхідно потримати в морозильній камері за кілька годин до куріння. Час охолодження залежить від різних чинників: температури повітря і кількості гелію.

Найбільш популярними видами мундштуків є:

 • скляні — тендітні моделі, які володіють багатьма перевагами (за ними легко доглядати, вони не накопичують зайві запахи і красиво виглядають);
 • дерев'яні — класичний варіант, який використовувався в перших кальянах, найчастіше для виготовлення застосовують дуб, охолоджувальними капсулами вони не оснащуються, так як дерево може потріскатися через різницю температур;
 • металеві — використовується якісний алюміній або сталь (вони не накопичують запахи, легко миються, без проблем переносять різку зміну температури), також іноді застосовується латунь, яка має антибактеріальні властивості;
 • пластмасові — найчастіше вони одноразові, тому відрізняються невеликою ціною і яскравим зовнішнім виглядом.

Також є спеціальні персональні мундштуки, які вішаються на шию за допомогою стрічки. Так вони точно не загубляться, і ви не зможете переплутати свій аксесуар з чужим. Це дуже зручно, якщо ви збираєтеся великою компанією, щоб покурити кальян. Виробники, щоб завоювати довіру покупців, пропонують різні варіанти цікавих виробів. Сьогодні можна знайти незвичайні наконечники з охолоджуючими капсулами з унікальних матеріалів (бурштин, ріг, камінь). Безумовно, їх вартість набагато вище. Якщо ви часто курите тютюн і бажаєте здивувати своїх друзів, можна придбати такий виріб.

Мундштук — це не просто маленька деталь, яка може візуально поліпшити зовнішній вигляд приладу, але також гарантія вашого здоров'я.

Який мундштук краще для кальяну: додаткові критерії вибора

Мундштук на трубку кальяна

Крім матеріалу необхідно звертати увагу і на деякі інші характеристики:

 • чи є фільтр (якщо так, то який тип) — в наконечниках використовується два типи фільтрів (незмінні і змінні), одні необхідно регулярно чистити, а другі час від часу замінювати, при покупці нових звертайте увагу на якість;
 • охолоджувальна капсула — з її допомогою ви отримаєте більш приємний і насичений смак диму, затримайте в ній деякі шкідливі речовини і зменшіть міцність тютюнового листя, але при цьому вона також може ускладнювати тягу;
 • наявність резервуара — завдяки йому з'являється додаткова фільтрація, тому що в ньому може осідати частина смол;
 • розмір — необхідно, щоб мундштук повністю підходив під трубку кальяну, інакше не вийде потрібної герметизації.

Не знаєте, який мундштук для кальяну краще? Якщо ви досить акуратна людина, можете зупинити свій вибір на незвичайної скляній або бурштинової моделі. Це крихкі матеріали, за якими необхідно правильно доглядати. Також вони не насичуються сторонніми запахами, на відміну від дерева і ебоніту. Досить доступними вважаються дерев'яні та акрилові вироби. Якщо ж ви не бажаєте зайвий раз вивчати правила догляду за наконечниками, тоді вам варто зупинити свій вибір на пластмасових одноразових моделях.

Коментарі

Написати коментар