Як розпалити вугілля для кальяну?

Дата: 04.11.2020 Переглядів: 889 Коментарі : 0

Процес підготовки вугілля вважається одним з найважливіших етапів в кальянокуренії. Їх прогрів впливає на температуру повітря і то, як він буде діяти на тютюнову суміш. Якщо ви знаєте, як розпалити вугілля для кальяну правильно, точно отримаєте хорошу димність, тривалий час покурити і приємний аромат. Необхідно пам'ятати і про техніку безпеки. Особливо, якщо ви вчитеся, як розпалювати кальян в домашніх умовах. Також потрібно звернути увагу на різновид використовуваного матеріалу.

Як легко розпалити вугілля для кальяну: розбираємося з видами

Уголь для кальяна

Навіть якщо ви давно придбали кальян, як розпалити вугілля можна зрозуміти тільки після практики. Від виду вугілля залежить спосіб розпалювання, тому варто визначитися з тим, який саме матеріал ви збираєтеся використовувати:

 • натуральний;
 • в таблетках.

Перший вид виробляють з кокосової шкаралупи, яку попередньо пресують. Головною перевагою є те, що його не просочують хімічними речовинами. Ви отримуєте тривалий час тління, багато спека і повна відсутність сторонніх запахів. Але якщо ви запитаєте, скільки розпалювати вугілля для кальяну в цьому випадку, то відповідь буде - довго.

Таблетований варіант має форму таблетки, за що і отримав свою назву. Він виготовляється з натуральних інгредієнтів (кісточки винограду, шкаралупа різних горіхів), але також просочується селітрою, що не можна вважати безпечним для здоров'я. Якщо ви використовуєте це вугілля для кальяну, як розпалити не стане складним питанням. Але в процесі будуть виділятися шкідливі речовини.

У деяких випадках використовується деревне варіант, який також можна знайти в продажу. Він створюється на основі чагарників і деревини. Перед використанням шматочки необхідно подробити, що займає додатковий час. Вкрай рідко кальянщики беруть електричні вугілля, які мають форму невеликої спіралі. Вони нагрівають вугілля своїм жаром. А для новачків найкраще використовувати саморазжігающіеся варіанти.

Як зробити вугілля для кальяну вдома: способи розпалювання

На природі або в домашніх умовах нагріти матеріал для курильного приладу до оптимальної температури не складе труднощів. Головне знати, чим розпалити вугілля для кальяну:

 • за допомогою плит або духовок (може бути різний тип);
 • на газовому пальнику;
 • запальничкою;
 • на багатті (на природі) або свічці (якщо це будинки).

Кожен з цих способів має свої переваги і недоліки, про які необхідно наперед дізнаватися.

Як розпалити вугілля для кальяну в духовці або на плиті?

Разжигаем уголь для кальяна

Даний спосіб сьогодні вважається найбільш популярним серед тих, хто любить покурити вдома. Для цього можна використовувати різні типи плит:

 • газові — щоб розігріти матеріал для кальяну необхідно взяти металеву сітку і розмістити на ній шматочки, щоб нагрівання було рівномірним, їх перевертають час від часу, тримайте не більше 15 хвилин;
 • індукційні — ви можете спробувати, але є велика ймовірність того, що на поверхні плити з'являться неприємні тріщини і вона стане непридатною для використання;
 • керамічне покриття — щоб на поверхні не залишилися сліди, вугілля слід помістити в сковороду і там нагрівати;
 • електрична — розпал не займає багато часу (всього лише 5 хвилин), шматочки необхідно розташувати на близькій відстані один від одного і перевертати.

Також розпалювати можна в духовці. Для цього візьміть деко і накрийте його декількома шарами фольги. Викладіть кубики і поставте в розігріту до 180 градусів духовку на 10 хв. Головним плюсом даного методу можна назвати те, що вугілля не доведеться перевертати, так як вони нагріваються рівномірно.

Для більш швидкого способу використовуйте мікрохвильову піч. Як розпалити вугілля для кальяну в ній? Все просто - береться жароміцний посуд, в яку викладається матеріал. Максимальна потужність і 10 секунд часу - все, що вам потрібно. Тільки слід розуміти, що даний метод можна застосовувати тільки з натуральним вугіллям.

Як розпалити вугілля для кальяну запальничкою?

Курці завжди знайдуть під рукою цей атрибут. Але використовувати запальничку можна тільки з самозаймистими матеріалами. Для цього шматочок утримуйте щипцями і розігрівайте на племені з різних сторін до повного нагріву.

Як розпалити вугілля для кальяну газовим пальником?

Відмінний спосіб для тих, хто збирається насолодитися курінням не вдома. Якщо ви хоча б раз замислювалися про те, як розпалити вугілля для кальяну в польових умовах, то пальник вам точно стане в нагоді. Необхідно запам'ятати всього кілька простих кроків:

 1. шматочки слід укласти на поверхню, яка не зможе зайнятися;
 2. далі відкрити вентиль для подачі газу;
 3. потрібно акуратно запалити пальник;
 4. відрегулювати потужність газу;
 5. полум'я направити на шматочки;
 6. іноді їх перевертати.

Тепер ви знаєте, як розпалити вугілля для кальяну поза домом і отримати максимальне задоволення від куріння. Як бачите, нічого складного в цьому процесі немає.

Як розпалити вугілля для кальяну на свічці або кострі?

Якщо ви приїхали на природу, щоб весело провести час, то особливо думати над тим, де нагрівати матеріал для курильного приладу не потрібно. Матеріал потрібно розташувати на краю і іноді перевертати, поки поверхня не почервоніє. Свічку можна використовувати вдома. Тут процес трохи нагадує спосіб з запальничкою.

Тепер ви точно знаєте, на чому розпалювати вугілля для кальяну, щоб не переживати про його оптимальній температурі. Кожен, хто хоча б раз пробував курити кальян в домашніх умовах або на природі, знає, наскільки складно це буває зробити.

Як правильно зробити вугілля для кальяну самостійно?

Багато хто бажає заощадити. Особливо коли вже знають, чим розпалити вугілля для кальяну. В хід, як правило, йде шашличних варіант. Навіть якщо ви думаєте, що розумієте, як правильно приготувати вугілля для кальяну з підручних засобів, робити цього не варто.

Ви любите кальян? Вугілля як розпалити теж потрібно тоді знати. Звертайте особливу увагу на тип матеріалу, досить високу температуру, її підтримку на рівні. Скільки смажити вугілля для кальяну - теж дуже важливо. Для кожного способу тривалість різна.

Коментарі

Написати коментар