Глиняні чаші

Глиняні чаші для кальяну: класичний варіант, перевірений роками

Чаша для кальяну - це важливий елемент курильного приладу. Вона з'єднується з шахтою, в ємність укладається тютюн, зверху поміщаються розігріті вугілля. Новий кальян укомплектований, якщо вас не влаштовує з якихось причин ємність для закладки тютюну або вона прийшла в непридатність, її завжди можна замінити. Знавці ароматного диму рекомендують мати в арсеналі кілька примірників, серед яких повинна обов'язково бути присутнім глиняна чаша для кальяну.

Переваги чаш з глини

Головне достоїнство даного аксесуара - рівномірний розподіл жару, що забезпечує відмінний прогрів тютюну.

Серед інших достоїнств ємності з глини можна виділити наступні:

  • передає без спотворення смак тютюну;
  • використовується для всіх типів курильної суміші;
  • за рахунок рівномірного розподілу жару тютюн відмінно прогрівається і не підгорає;
  • ємність з глини стійка до води і вогню.

Купити глиняні чаші для кальяну можна двох видів: обпалені і необпалені. Вони відрізняються експлуатаційними властивостями.

Чаші з необпаленої глини після використання необхідно остудити при кімнатній температурі, після чого їх можна мити в холодній воді.

Обпалені ємності більш стійкі до перепаду температури, тому їх можна мити в холодній воді, не чекаючи повного охолодження.

Критерії вибору

Кальянний ринок наповнений різноманітними аксесуари, які відрізняються дизайном, розміром, ціною. Багато ємностей з глини виготовлені вручну, тому верхня межа не завжди буває ідеально рівною. Щоб правильно вибрати керамічну чашу для кальяну, слід дотримуватися деяких рекомендацій.

  • Місткість ємності. Розмір чаші залежить від кількості осіб, які планується зібрати на куріння кальяну. При цьому слід враховувати, що найбільші ємності розкурюють складніше, і призначені для великих компаній.
  • Рівна поверхня зрізу. Важливий момент, оскільки при обтягуванні фольги має дотримуватися герметичність.
  • Матеріал. Глазурована глиняна чаша ідеально підходить під калауд. Натуральний матеріал відмінно підтримує температуру і вологість. Ємність швидко прогрівається і поступово передає тепло тютюну. Також може бути глина глибокої гарту, такі чаші відрізняються підвищеною міцністю.

Куріння кальяну з глиняною чашею відбувається легко, супроводжується насиченими клубами ароматного диму і доставляє масу задоволення.